Ana Sayfa » EĞİTİM » Aktif Matematik Dershanesi Pianalitik’le yola devam ediyor

Aktif Matematik Dershanesi Pianalitik’le yola devam ediyor

Kurumsallaşmak amacıyla böyle bir değişiklik yapan yönetim, Pianalitik olarak zengin kadrosuyla Torbalı’da en iyi dershaneler arasında yerini almayı hedefliyor.

TORBALI Kazım Dirik Caddesi’nde hizmet veren Aktif Matematik, kurumsal bir kimlik kazanmak amacıyla Pianalitik Dershanesi olarak eğitime devam edecek. Aralık ayı itibariyle köklü değişimlere imza atan yönetim, kurumsallaşmanın yanı sıra uzun yıllar önemli okul ve dershanelerde görev yapan Ömer Barış’ı da zengin eğitim kadrosuna dahil etti. Dershanenin en ilginç yanı ise sınıflara verilen isimler.
Kısa sürede kaliteli dershaneler arasına girmeyi başaran eski adıyla Aktif Matematik’in kurucusu Açılay Eroğlu, kurumsal bir kimliğe bürünmek amacıyla Pianalitik Dershaneleri olarak yola devam edeceklerini söyledi. Uzun yıllar eğitim danışmanlığı yaptıktan sonra öğrencilere Torbalı’da böyle bir hizmet vermekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Eroğlu, “İsim değişikliği dışında işleyişte hiçbir değişiklik yok. Velilerimiz çok memnun. Kalitemizi belirleyen unsur, kurduğumuz empati. Ben bir veli ya da olsam, ‘böyle bir kurumdan ne beklerim’ mantığı ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu yüzden kısa sürede tercih edilen bir dershane olduk. Çok çalışıyoruz. Torbalı’da en çok ders saati uygulaması bizde. Hafta içi 36 saat ders veriyoruz ve haftanın yedi günü açığız. Akşam saat 21.00’e kadar derslerimiz var” dedi.

DENEYİMLİ MÜDÜR

DAHA önce 15 yıl Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nda görev yapan, ardından 2.5 yıl Sınav Dergisi Dershaneleri’nde müdür yardımcılığı görevini yürüten Ömer Barış da Pianalitik Dershaneleri’nin zengin kadrosuna dahil oldu. Kurum müdürü olarak hizmet verecek olan Barış, “Cengiz Topel’deki görevimin 10 yılını idareci olarak yürüttüm. Sınav Dershanesi’nde de 2.5 yıl görev aldım. Oradan özel nedenlerle ayrıldım. Daha sonra Aktif Matematik yönetimi, köklü bir değişime giderek kurumsallaşacaklarını bana ilettiler. Kadroya benim de dahil olmamı istediler. Ben de buradaki azme inandım. Müdür olarak görevimi sürdüreceğim. Kurumsallaştıkları için daha iddialı yola devam edeceğiz. Kısa zamanda Torbalı’daki yerimizin en iyiler arasında yer alacağına inanıyorum. Bu bir ekip işi. Güçlü kadromuzla, kaliteli yayınlarımızla önümüzdeki günlerde çok büyük başarılara imza atacağız” dedi.

NEWTON’DAN NİETZSCHE’YE

DERSHANEDE sınıfların üzerindeki isimler de dikkat çekiyor. Sınıf kapılarında, alışık olduğumuz ABC harfleri yerine tarihe geçmiş ünlü düşünür, filozof ve matematikçilerin adı yazıyor. Fikrin rehber öğretmen Ayten Çavuş’tan çıktığını belirten Açılay Eroğlu, “Sayısal grubundaki öğrenciler Newton, Einstein, Pisagor, Euclid ve Kant sınıflarında, eşit ağırlık grubu öğrenciler Sokrates, Descartes, Aristoteles, Diyojen, Dostoyevski, Elvis ve Nietzsche sınıflarında; sözel öğrenciler ise Shakespeare sınıfında eğitim görüyor. Bunun amacı ise öğrencinin öğrenim gördüğü bölümdeki önemli isimleri tanıması. Küçük gibi görünen bu ayrıntı, öğrencilerin sınav sorularını çözerken gösterdiği performansa olumlu katkı sağlıyor” diye konuştu.

css.php