Ana Sayfa » YAŞAM » Ayrancılar, hastaneye kavuşuyor

Ayrancılar, hastaneye kavuşuyor

Ayrancılar’a inşa edilen ve 22 milyon liraya mal olan Özel Medifema Hastanesi’nin yüzde 99’u tamamlandı. 21 Aralık’ta tamamlanması beklenen hastane, yaklaşık 15 ilçeye hitap edecek

BALÇOVA Özel Ömür Tıp Merkezi ile Buca Özel Doruk Tıp Merkezi’nin ortaklaşa olarak hayata geçirdiği hastane projesinde sona gelindi. Ayrancılar’a inşa edilen 75 yataklı hastanenin 21 Aralık 2012 tarihinde kapılarını hizmete açması bekleniyor. Menderes Havzası’na hitap edecek olan 22 milyon liralık yatırımın inşaatı tamamlanıp kasım ayının ilk haftasında teslim edilecek. Bir yandan da tıbbi cihaz alımlarının yapıldığı hastane; Torbalı, Gaziemir, Menderes, Ürkmez, Bayındır, Kiraz, Tire, Ödemiş, Menderes gibi yaklaşık 15 ilçeye hitap edecek.

TORBALI’NIN EN BÜYÜK MAHALLESİ

TORBALI’NIN en büyük mahallerinden olan Ayrancılar 1991’de belde oldu. İzmir’e 30, Torbalı merkeze 15 kilometre mesafede ve İzmirAydın karayolu üzerinde bulunan Ayrancılar’da halk, saat 17.00’den sonra ve hafta sonları bir iğne yaptırmak için dahi olsa Torbalı veya İzmir’e gitmek zorunda kalıyordu. 2007 yılı resmi rakamlarına göre Türkiye genelinde yüzde 114,9’luk artış hızıyla nüfusu en hızlı yükselen yerleşim yeri olan Ayrancılar’ın 2000 yılında 7 bin 719 olan nüfusu, 2007’de 16 bin 588’e, 2010 yılında da 26 bine ulaştı. Şimdilerde nüfusu 25.500 olan Ayrancılar Mahallesi’nin hastane sorunu, nihayet çözülüyor. Balçova Özel Ömür Tıp Merkezi ile Buca Özel Doruk Tıp Merkezi’nin ortaklığı ile bölgeye kurulan Özel Medifema Hastanesi, Ayrancılar’a büyük bir ivme kazandıracak.

22 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM

FİRMANIN 100 kişilik personeli; elektrik tesisatı, su tesisatı, havalandırma, asansör, iç dizayn ve dış cephe gibi birçok işlemi aynı anda gerçekleştiriyor. Dış giydirmeleri de yapılan hastane, modern görünümüyle şimdiden Ayrancılar’a çok yakıştı. Hastanenin tamamlanıp, kasım ayının ilk haftasında kendilerine teslim edileceğini söyleyen ortaklardan Fatih İlmen, “Hastane yapımı bir yandan devam ederken, bir yandan da tıbbi cihazların alımı yapılıyor. Yurt dışından gelecek olan cihazlarla birlikte, hastanemiz kasım ayında hazır hale gelecek. 21 Aralık’ta hizmete açacağız. İzmir’in en hızlı gelişen bölgesi olması nedeniyle Ayrancılar’ı tercih ettik.” diye konuştu.

HER TÜRLÜ AMELİYAT YAPILACAK

AYRANCILAR’DA inşa edilen Özel Medifema Hastanesi’nin temeli, Temmuz 2011’de atılmıştı. İlk kazmanın vurulmasından sonra büyük bir hızla gerçekleştirilen projenin kaba inşaatı, kısa bir süre içinde tamamlandı. 7 bin 500 metrekarelik bir alana kurulan hastanenin yapımında 600 ton demir kullanılırken, 5 bin metreküp beton döküldü. Hastanede, 18 poliklinik, 21 doktor ve 160 personel görev alacak. 4 katlı hastanede her türlü ameliyat yapılacak ve bünyesinde 5 kroner yoğun bakım, 5 yeni doğan yoğun bakım ve 5 genel yoğun bakım servisi bulunacak. “Özkay Grup İnşaat” tarafından yapılan kaba inşaatın tamamlanmasından sonra, 2 buçuk aylık bir ara verildi. Bu süre zarfında da projenin ikinci aşaması olan ince işçilik için ihale yapıldı. “Ulusal Yatırım” ihaleyi kazandı ve 100 kişilik ekibiyle geceli gündüzlü çalışmaya tüm hızıyla  başladı.

css.php