Ana Sayfa » SİYASET » DP ilçe yönetimi görevden alındı
dp (1)

DP ilçe yönetimi görevden alındı

Demokrat Parti Genel Merkezi Torbalı İlçe Teşkilatı’nı görevden aldı. Belediye Başkan Adayı Mehmet Cura, eski yönetimin CHP’ye destek vermelerinden dolayı görevden alındığını iddia etti

 

DEMOKRAT Parti Torbalı Teşkilatı’nda şok gelişme. DP Torbalı Teşkilatı mevcut yönetiminin, 30 Mart Yerel Seçimleri’ndeCumhuriyet Halk Partisi’ne destek vereceği iddia edildi. DP Genel Merkezi, ilçe teşkilatındaki Başkan Hayati Saydam ve yönetimini görevden aldı. Ani bir kararla göreve Mehmet Cura getirildi. Bu şok karar sonrasında önceki gün göreve getirilen Mehmet Cura daha koltuğuna oturmadan DP Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirildi.

GENEL MERKEZ’DEN ŞOK KARAR

Yapılan iddiaya göre Hayati Saydam ve yönetim kurulu üyeleri 30 Mart Yerel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’ni destekleyecekti. DP Genel Merkezi olayla ilgi soruşturma başlatmadan mevcut yönetimi görevden aldı. İddialar sonrasında ani bir karar ile göreve getirilen Mehmet Cura, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. Mehmet Cura, “Önceki gün alınan karar ile birlikte göreve başladım. Genel Merkez göreve beni getirir getirmez Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi. Ayrıca Genel Merkez’den bize gelen bilgi doğrultusunda eski mevcut yönetim CHP ile işbirliği içerisinde seçime girecekti. Olay sonrasında Genel Merkez eski mevcut yönetimi derhal görevden aldı ve bize görev verdi. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

ŞANLI TARİHİ YAŞATACAĞIZ

30 yaşındaki Mehmet Cura, kuaförlük yapıyor ve uzun yıllardır Torbalıspor içerisinde görev yaptı. Ailesinin Demokrat Partili olmasıyla partiye hiç yabancı olmadığını söyledi. Belediye başkan adaylığı süresince partisine hiçbir zaman ihanetetmediğini söyleyen Cura, “Belediye başkan adayı olarak bu göreve ben layık görüldüm. Bende partimi en iyi şekilde temsil edip belediye seçimlerini kazanacağım. Hiç kimse bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Partimizin eski şanlı günleri için az bir süre kaldı. Belediye bizlerin olacaktır. Bu konuda kendimize güveniyoruz” diye konuştu.

SEÇİM KURULUNDAN EK SÜRE

Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Cura, çalışmalara bugünden itibaren başladıklarını söyledi. Belediye meclis üyeleri listesi için İlçe Seçim Kurulu’ndan ek süre talebinde bulunduklarını söyleyen Cura, “En kısa sürede çalışmalarımıza başlayacağız. Belediyeyi kazanmak adına meclis üye listelerini hazırlamak için İlçe Seçim Kurulu’ndan ek süre istedik ve aldık. Umuyoruz ki, artık 10 yıllık belediye iktidarını düşüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Amede ALPAGUT

css.php