Ana Sayfa » YAŞAM » En iyiler Fen Lisesini tercih etti
5

En iyiler Fen Lisesini tercih etti

Bu yıl son kez yapılan SBS’de yerleştirme sonuçları açıklandı. Körfez Dershanesi tam 10 öğrencisini Fen Liselerine gönderirken, Uğur Dershanesi’nin Torbalı birinci Mertcan Aşgün’de Fen Lisesi’ni tercih etti.

8. sınıf öğrencilerinin katıldığı 2013 SBS’de tercih-yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, yerleştirme sonuçlarını sitesinden duyurdu. Torbalı’daki birçok başarılı öğrenci, Fen Liselerini tercih ederken, onlarca öğrenci Anadolu ve Anadolu Öğretmen Liselerine yerleşti. Dershanelerin aldığı bu başarılı sonuçlar ile öğrenciler İzmir ve Ege Bölgesi’nin en prestijli liselerinde okuma fırsatı yakaladı. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Torbalı’da dereceye giren öğrencilerin Fen Lisesini tercih ettiği görüldü.

 

‘İYİ ÜNİVERSİTE İÇİN İYİ LİSE ŞART’

 KAVRAM Dershanesi ilk yılında SBS’de de büyük başarıya imza attı. 8. sınıf öğrencilerinin tamamını iyi liselere yerleştiren Kavram Dershanesi yeni döneme hazır olduğunu başarı listesiyle şimdiden gösterdi. Kavram Dershanesi’nin en iyi 10 öğrencisi şu liselere yerleşti; Şefika Akman- Soma Fen Lisesi, Hüseyin Özel-Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi, Mehmet Erkin Özbeöz-Buca Mehmet Akif Ersoy Anadolu Öğretmen Lisesi, İrem Durum-Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi, Barış Uygun- Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi, Mihriban Sever- Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi, Ceren Doğan- Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi, Gizem Türk- Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi, Ömer Altun- Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi ve Melisa Şahin- Torbalı Anadolu Öğretmen Lisesi. Kurucu Müdür Çetin Aslan; “İyi bir üniversite için öncelikle lise eğitiminin iyi olması gerekiyor. Dershane olarak yıl boyunca öğrencilerimiz için elimizden geleni yaptık. Bize inanan veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, bu başarıda gayretleriyle bizi mutlu eden öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

 

ALTIN’IN BİRİNCİLERİ ‘ATATÜRK LİSESİ’ DEDİ

 İLÇENİN tek yerel dershanesi olan ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Altın Dershanesi başarılarına bir yenisini daha ekledi. SBS de 480 puan alarak dershane birincisi ve Torbalı beşincisi olan Müge Gökçen ile 472 puan alarak dershane ikincisi olan İpek Çavuş İzmir Atatürk Lisesi’ni tercih ettiler. Aynı zamanda dershanenin 12 öğrencisi Aydın Ortaklar ve Torbalı Anadolu Öğretmen Liselerini, 35 öğrenci Torbalı Anadolu, Torbalı Atatürk Anadolu ve İzmir Anadolu liselerini 10 öğrenci Sağlık Meslek Liselerini ve 12 öğrenci de Endüstri Meslek Lisesi’nin bölümlerini kazanarak dershane öğretmenlerini gururlandırdılar. Dershane kurucusu Erdal Altın SBS de başarılı sonuçlar elde eden tüm öğrencilerini tebrik etti. Bu yıl SBS’nin son kez yapıldığını söyleyen Erdal Altın yeni sınav sisteminin en kısa zamanda açıklanmasının gerekliliğine değindi. Altın, “SBS’de başarı elde eden tüm öğrencilerimizi ailelerini ve okul öğretmenlerini kutluyorum. Özverili çalışmalarından dolayı dershane öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

 

KÖRFEZ FEN LİSELERİNİ FETHETTİ

KÖRFEZ Dershanesi, SBS yerleştirmeye damgasını vurdu. SBS sonuçlarıyla birlikte başarılı bir rehberlik servisi ile öğrencileri en iyi şekilde yönlendiren Körfez Dershanesi’nden tam 10 öğrenci, Ege Bölgesi’ndeki çeşitli Fen Liselerine yerleşti. İşte Fen Liselerine yerleşen o öğrenciler; Cenk Ceylan-Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi, Melike Çimen-Buca İnci-Özer Tırnaklı Fen Lisesi, Kasım Can Köse-Merzifon Fen Lisesi, Ece Aleyna Ersöz-Ödemiş Fen Lisesi, Beyza Nur Buran-Simav Fen Lisesi, Esmanur Yılmaz-Gediz Fen Lisesi, Havvanur Evşan Kuzucu-Gediz Fen Lisesi, Eyüphan Güngör-Tire Fen Lisesi, Zuhal Akarçay-Emet Fen Lisesi. Hem sınav sonuçlarında hem de yerleştirmede çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirten dershane yetkilileri, öğrencileri tebrik etti.

 

SBS ŞAMPİYONU AĞABEYİNİN İZİNDEN GİDİYOR

BU yıl hem LYS’ye hem de SBS’ye damgasını vuran Uğur Dershanesi, öğrencilerini İzmir’in en iyi liselerine yerleştirme başarısı gösterdi. Torbalı birincisi olan Mertcan Aşgün, hayalini kurduğu gibi LYS Sayısal Torbalı birincisi olan ağabeyi Muratcan Aşgün gibi İzmir Fen Lisesi’ni kazandı. Uğur Dershanesi’nde en iyi 10 öğrenci ve yerleştikleri okullar şöyle; Mertcan Aşgün-İzmir Fen Lisesi, Alper Yavuz-İzmir Fen Lisesi, Ece Akbaş-Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi, Mustafa Cömert-Atatürk Lisesi, Arda Dağkaya-Atatürk Lisesi, Yaren Naz- Bornova Anadolu Lisesi, Gözde Koşan-Bornova Anadolu Lisesi, Alimcan Çoban-Bornova Anadolu Lisesi, Şeyma Taşkın-İzmir Kız Lisesi, Buğra Gençeroğlu-İzmir Kız Lisesi. Uğur Dershanesi Eğitim-Öğretim Koordinatörü Yıldırım Baytekin: “LYS ve SBS sonuçlarıyla birlikte yerleştirmede de en iyi okullara öğrencilerimizi yerleştirdik. Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.

 

Pİ ANALİTİK’TEN YÜZDE 98’LİK BAŞARI ORANI

Analitik Dershanesi de sınavlarda elde ettiği başarılı sonuçları, yerleştirmede de sürdürdü. Yüzde 98 yerleştirme başarı oranı ile dikkat çeken Pi Analitik Dershanesi’nin Müdürü Orhan Zengin, yerleştirmede çok başarılı olduklarını belirtti. Fatih Kurt-Bornova Anadolu Lisesi, Aysu Süzer-Karşıyaka Anadolu Lisesi, Elif Berber-Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi,  Mert Aykut-Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi ve Edanur Balıtatlı-Melahat Aksoy Anadolu Öğretmen Lisesi’ne yerleşti. Sınav sonuçlarının memnun edici olduğunu söyleyen Orhan Zengin: “Artık Pi Analitik Dershanesi olarak ilçenin kalburüstü dershaneleri arasındaki yerimizi almaya başladık. Aldığımız başarılı sonuçlar gelecek için umut vaat ediyor. Öğrencilerime lise hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

css.php