Ana Sayfa » GÜNDEM » Halil Gülcü, 50 kişilik bir ekiple yola çıktı
Halil gülcü seçim binası (3)

Halil Gülcü, 50 kişilik bir ekiple yola çıktı

Esnaf Odası seçimlerinde aday olduğunu duyuran Halil Gülcü, çok sert sözlerle mevcut yönetime yüklendi. Gülcü, “Esnaf Odası’nda köklü değişikliğe gideceğim. Odaya siyaset sokmak esnaflara hakarettir. Sezai Tamer miladını doldurdu, artık köşesine çekilme vakti geldi,” dedi

YEREL seçim öncesinde gözler belediye başkanlığı için aday adaylarına çevrilmişken, diğer bir önemli seçim ise Esnaf Odası’nda yaşanacak. Mevcut Başkan Sezai Tamer tekrar koltuğa talip olduğunu belirtirken, geçtiğimiz haftalarda İsmail Yıldız da bir açıklama yaparak aday olduğunu belirtmiş ve esnaf ziyaretlerine başlamıştı. Esnaf Odası seçimlerinin diğer bir güçlü ismi de ilçenin tanınmış esnaflarından ve önemli siyasetçilerinden biri olan Halil Gülcü. Önceki gün sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayarak aday olacağını duyuran Gülcü, dün gazetemize çok önemli açıklamalarda bulundu. Sezai Tamer’in odayı siyasete alet ettiğini, bu durumun kendisine oy getireceğini ancak esnaflara yapılan büyük bir hakaret olduğunu söyledi.

ÇALIŞMALAR SON SÜRAT
TORBALI siyasetinin bilinen simalarından Halil Gülcü, Esnaf Odası seçimlerinde aday olacağını resmen ilan etti. Bir önceki seçimlerde Esnaf Odası Başkanlığına aday olan ve hareketli bir seçim kampanyası sürdüren Gülcü, seçimi az bir farkla mevcut başkan Sezai Tamer’e kaptırmıştı. 1990 yılından beri ilçede esnaflık yapan ve Gülcü Av Malzemeleri firmasının sahibi olan Gülcü, 1983 yılından beri de CHP’de siyaset yapıyor. Partinin gençlik kolları başkanlığından 2 dönem de meclis üyeliğine yükselen ve bir dönem Belediye Başkanı İsmail Uygur’un “sağ kolu” olarak tanınan Halil Gülcü politikanın önemli isimleri arasında yer alıyor. Uzun süredir oda seçimleri için çalışma yürüten Gülcü, 50 kişilik bir ekiple seçime hazırlandığını, yönetim kurulunun bile hazır olduğunu söyledi. Aday olması yönünde esnafların baskısı olduğunu belirten Gülcü, “Esnaf Odası’nı siyasete alet edenlere seçimlerde cevabını vereceğiz,” dedi.

BAŞKAN YARDIMCISI “MİNİ AVM” AÇTI
ESNAF Odası Başkanı Sezai Tamer’e ağır sözlerle yüklenen Halil Gülcü: “Esnaflar kendilerini temsil eden bir odanın siyasete alet edilmesini istemiyor. Siyasete alet edeceklerine, esnafımızın sorunlarıyla ilgilensinler. Biz göreve geldiğimizde yapacağımız projelerle esnafımızı kalkındıracağız. Esnaf Odası’na her partiden üye olan esnaf var. Buraya siyaseti sokmak kimsenin haddine değil. Her şeyden önce ekmek kavgası veren esnaflarımıza yapılan büyük bir ayıptır. Öte yandan odanın başkan yardımcısı kent merkezine hipermarket kurdu. Kimsenin ekmeğinde gözümüz yok ama bu küçük çaptaki esnaflarımıza yapılan büyük bir kötülüktür. Nasıl bir yönetim anlayışıdır, anlamış değilim. Esnaf Odası’nın yönetimi buna nasıl izin verdi. Ahilik geleneğini anlayamayan bir yönetimin yapacakları da ancak bunlar olur” dedi.

KİMSEYE ODADAN MAAŞ VERİLMEYECEK
GEÇTİĞİMİZ seçimlerde yarışı çok az bir farkla kaybettiğini, o günden sonra çalışmalarına daha çok yoğunlaştığını söyleyen Halil Gülcü: “Hiçbir zaman yılmadım. Seçimi kaybettiğim günün hemen sonrasında çalışmalara başladım. Bütün esnafı dolaşıp derdini dinledim. Artık Sezai Tamer’in miladı doldu. Şu andaki mevcut oda yönetimi maaş alıyor. Bizim yönetimimizde böyle bir şey söz konusu dahi olmayacak. Maaş olayını ortadan kaldıracağız. Hizmet için orada olacağız. Maaşlar yerine bir fon oluşturulacak ve bu fonda biriken para esnaflarımızın ihtiyaçlarına harcanacak. Zorda kalan, başı sıkışan esnafımız için bu para kullanılacak. Esnafın parası yine esnafımızın cebine girecek”  dedi.

css.php