Ana Sayfa » Yazar » Gökhan YALKALK » HALİL GÜLCÜ, ESNAF ODASI BAŞKAN ADAYLIĞINI FACEBOOK’TAN DUYURDU

HALİL GÜLCÜ, ESNAF ODASI BAŞKAN ADAYLIĞINI FACEBOOK’TAN DUYURDU

ESNAF ve Sanatkârlar Odası seçimlerine kısa bir süre kaldı. Ocak ve şubat aylarında yapılacak olan seçimlerde şu ana kadar üç isim adaylığını açıkladı. Mevcut Başkan Sezai Tamer ve İsmail Yıldız’dan sonra Halil Gülcü de aday olduğunu Facebook sayfası üzerinden duyurdu. Son iki seçimde aday olan ancak Sezai Tamer’e kaybeden Gülcü, bu sefer çok ciddi bir şekilde çalışıyor. İlçenin tanınmış ve sevilen isimlerden oluşan bir kadro kuran Esnaf Odası Başkan Adayı, önümüzdeki günlerde resmi adaylığını da düzenleyeceği bir organizasyonla duyuracak. Bu seçim gerçekten de çok zorlu geçecek. Her üç isim de çok iddialı ve gerçekten de odayı en iyi şekilde yönetebilecek potansiyele sahip. Halil Gülcü, kurt bir siyasetçi. Oldukça önemli projeler hazırlamış. Esnafın da sevdiği ve saydığı isim. Esnaf Odası seçimleri, hiç bu kadar çekişmeli geçmemişti. Adaylar yavaş yavaş sahaya inmeye başladı. Projeleriyle esnafı inandıran, kazanacaktır.

TCDD’NİN RADYASYONLU HURDALARI TORBALI’YA MI GELECEK?

SON günlerde İzmir’de 2. radyasyon vakası yaşanıyor. İzmir’in gündeminden düşmeyen olay, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nün başta İzmir, Manisa, Aydın, Balıkesir ve Denizli’den toplanan hurda malzemelerinden radyasyon çıkmasıyla gündeme geldi ve olayın yankıları halen sürüyor. Geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisi gizli bir toplantı gerçekleştirmiş. Bu toplantıda bu hurdaların Torbalı’ya taşınması gündeme gelmiş. Halk Yapı Sitesi’nin hemen karşısında bulunan ve bir dönem “Kampüs Lise” yapılması planlanan TCDD’ye ait arazinin hurdalık alana çevrilmesi fikri ortaya atılmış. Kurşun fabrikası ilçemizde, İl Özel İdaresi’nin kaçak akaryakıt deposu da Torbalı sınırlarında bulunuyor. Bir de bu hurdalık alan şehrin göbeğine taşınısa, felaket olur. Benden uyarması.

ENGELSİZ YAŞAM PARKI’NIN YANINDAKİ TEKEL BÜFESİ HİZMETE GİRDİ

GEÇTİĞİMİZ aylarda gündeme getirdiğimiz, “Engelsiz Parkına Tekel Büfesi” haberimiz büyük ses getirmişti. Neydi o haber. Sadık İleri Bulvarı üzerinde yer alan çocuk parkı ve Engelsiz Yaşam Parkı’nın hemen yanına bir tekel büfesi kurulmuştu. En­gel­li ço­cuk­la­rın ra­hat­ça oy­na­ma­la­rı ve ye­tiş­kin va­tan­daş­la­rın spor ya­pıp ai­le­le­ri ile bir­lik­te gü­zel va­kit ge­çi­re­bil­me­le­ri için ya­pı­la­n par­kın ke­na­rı­na ko­nuş­lan­dı­rı­lan, “Efes Köşem Büfe” önceki gün hizmete girdi. ­­­­­­­­­CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Daimi Doğan­’a ait olan büfede içki satışı da gerçekleştiriliyor. Büyük tepkilere neden olmasına rağmen park alanında tekel büfesi hizmete girdi. Çocuk parklarında sigara içilmesi bile yasakken, orada oyun oynamaya gelen çocuklar, aileler içki satışlarına şahit olacak.

SEVİL DURAN TAZİYELERİ KABUL EDİYOR

AK Parti’nin Kadın Kolları eski Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Sevil Duran’ın babası Emek Sanayi Sitesi Kurucularından Hurşit Durmaz, kalp yetmezliği nedeniyle geçtiğimiz günlerde vefat etmişti. Zor günler geçiren Sevil Duran, şimdilerde taziyeleri kabul ediyor. Merhuma Allah’tan rahmet, kalanlara ise baş sağlığı diliyorum. İnsan yakınlarını kaybettiğinde gerçekten de çok üzülüyor ama ölüm aslında tek gerçek.

NOT: DÜN gazetemizin manşetinde gerçekten de çok güzel bir haber vardı. Vedat Gökçay imzalı, “Yazık değil mi?” başlıklı haberde, devletin mallarının nasıl çürümeye bırakıldığı gözler önüne serildi. Gökçay’ı habercilik başarısından dolayı kutlarım. Umarım yetkililer harekete geçer.

css.php