Ana Sayfa » YAZARLAR » İBRAHİM KUDAYYILMAZ’IN DÜKKANI SİYASETİN YENİ DURAĞI OLDU

İBRAHİM KUDAYYILMAZ’IN DÜKKANI SİYASETİN YENİ DURAĞI OLDU

SEÇİMLER yaklaştıkça, ilçenin kalburüstü isimleri de ziyaretçi akınına uğruyor. Torbalı’da seçim öncesinde kulislerin yapıldığı birçok esnaf ve iş yeri vardır. Bunların başında da bir zamanlar Berber Tayyip geliyordu. Berber Tayyip dükkanı kapatınca, şimdilerde siyasetin konuşulduğu en önemli yer İbrahim Kudayyılmaz’ın iş yerinin bulunduğu pasaj oldu. Bu pasaj, siyasetin nabzının attığı yer adeta. Kimler gitmiyor ki o pasaja… CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Berber Tayyip dükkanı kapatınca soluğu burada almaya başladı. CHP’nin eski Belediye Meclisi Üyesi Fikret Akyüz de pasajdan çıkmayanlardan. Son günlerde Ağrılılar Derneği Başkanı Faruk Kuruş’u da sıklıkla orada görmeye başladım, hadi bakalım hayırlısı. Torbalı’nın en ünlü muhasebecilerinden olan Burhan Türe, şimdilerde pasajın müdavimleri arasında yer alıyor. Oldukça keskin siyasi yorumları olduğunu duyuyorum. Yine İl Genel Meclisi Üyesi Halil Kabasakal, CHP Belediye Meclisi Üyesi Osman Sargın ve Bekir Özbağ da bu pasaja gelip siyasetin nabzını tutan isimler arasında yer alıyor. Torbalı siyasetinin en renkli simalarından olan ve her ortamda belediye başkan adayı olduğunu söyleyen Nusret Yıldız, her sabah kahvaltısını bu pasajda yapıyor. Hedefi varsa mecbur nabzı tutacak. İbrahim Kudayyılmaz’ın bulunduğu pasaj, adeta siyasetçilerin merkezi haline geldi. Kurt siyasetçilerden Zülküf Güldoğan da soluğu bu pasajda alanlar arasında bulunuyor. Dükkanı bu pasaja sadece 100 metre ilerde bulunan Terzi Celal’in de uğrak yerlerinden biri olan pasajda, her gün farklı isimler görebilmek mümkün. Çok renkli sohbetler gerçekleşiyor burada. Anlaşılan siyasetin nabzı bundan böyle bu pasajda atılacak.

HAKKI GÜNEY KÖYLÜLERİN DESTEĞİNİ ALABİLECEK Mİ?

MADEM siyasetten başladık, bir konuyu daha ele alalım. Torbalı seçim moduna yavaş yavaş giriyor. Adaylar art arda piyasaya çıkarken, siyasi kulisler de hareketlenmeye başladı. Herkes şimdilerde el altından çalışıyor. Kimse kendini fazla belli etmiyor. Ama yoğun bir hareketliliğin olduğu kesin. CHP’nin Belediye Başkan Aday Adayı Hakkı Güney’i yakından takip ediyorum. İl genel meclisi üyliği ve encümen üyeliği görevleri boyunca özellikle köylülerle iyi bir diyalog kurduğuna çok kez şahit oldum. Köylülerin gücünü arkasına aldı diyebiliriz. Nedenine gelirsek, İl Özel İdaresi’nin köylere yaptırdığı birçok hizmette Hakkı Güney’in emeği bulunuyor, bunu kimse inkar edemez. Bu nedenle köylüler Hakkı Güney’e daha yakın gibi duruyor. Hakkı Güney, köylülerin gönlünü fethettiği gibi şimdilerde ise köy muhtarlarıyla sık sık bir araya geliyor. Birer ikişer görüşmeler yapan Hakkı Güney, seçimlere çok ciddi bir şekilde çalışıyor. Güney, karşısında İsmail Uygur gibi çok güçlü bir aday olmasına rağmen hiç çekinmiyor. Bu cesaretli ve kendine güvenen yapısıyla Güney, kısa sürede farkını hissettirecek gibi duruyor. Siyasi kulislerde, kendisine pek şans verilmese de siyasette sürprizlere açık olmak gerekir.

SOKAKLAR HURDA ARAÇLARDAN KURTARILMALI

SON zamanlarda sokak aralarında bulunan hurda araçlarla ilgili sıklıkla şikayet alıyorum. Terk edilmiş bu araçlar, tinerci yuvası haline gelmiş. Zaten şehrin göbeğinde böyle görüntülerin olmaması gerekiyor. Birçok sokakta, yıllardan beri unutulmuş ve artık kullanılmaz hale gelmiş araba bulunuyor. Hurda araçların içini örümcek ağları sarmış. Çürümüş ve kullanılamaz hale gelmiş araçlar, kötü görüntü oluşturmalarının dışında vatandaşın huzurunu bozacak kullanımlara da adres teşkil ediyor. Bu araçların içinde sigara veya içki içen mi dersin, tiner veya bali çeken mi dersin… Vatandaşlar, gerçekten bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyor. Hurda araçlar, adeta gençlerin alem yaptığı mekanlar haline gelmiş.
Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, İzmir’in semtlerindeki araçları tek tek toplatmış.
Torbalı Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri de bu konuda bir çalışma yapmalı ve sokaklar hurda araçlardan arındırılmalı. Çürümeye yüz tutmuş bu araçlar, şehrin göbeğinde veya en işlek caddesinde bırakılmamalı.

css.php