SON DAKİKA
Ana Sayfa » GÜNDEM » İnci-Hikmet Tözün Anaokulu açıldı

İnci-Hikmet Tözün Anaokulu açıldı

ALPKENT Mahallesi’nde Mustafa Çoban İlköğretim Okulu yanına inşa edilen İnci Hikmet Tözün Anaokulu dün sabah saatlerinde yapılan törenle faaliyete geçti. Okulun açılış törenine İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, İl Milli Eğitim Müdürü M. Ragıp Üye, Kaymakam Aydın Memük ve ilçenin diğer mülki amirleri katılırken; törende okulun yapımını sağlayan hayırseverler Cemile İnci Tözün ve Ali Hikmet Tözün de hazır bulundu. Kurdele kesimi öncesi Kaymakam, İl Milli Eğitim Müdürü, Vali Yardımcısı ve Hikmet Tözün birer konuşma yaparken; törenin sunuculuğunu Kazımpaşa İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Füsun Akagündüz yaptı. Anaokulun yapımında büyük emeği olan eski Torbalı Kaymakamı Zeki Arslan da bir tebrik yazısı gönderirken; yazının okunması sonucu kalabalıktan büyük alkış geldi.
1 ARTI 8 DEĞİL 9

AÇILIŞ töreninde kürsüye önce Kaymakam Aydın Memük çıktı. Kısa bir konuşma yapan Memük, anaokulunu Torbalı’ya kazandırdıkları için İnciHikmet Tözün çiftine teşekkür ederken, okul öncesi eğitimin önemine değindi. Memük: “7 derslikli bu okulu ilçemize kazandırdıkları için hayırsever çifte teşekkür ediyorum. 36 yaş çocukların karakterlerinin oluştuğu dönemdir ve bu dönemde çocukların eğitim alması oldukça önemlidir” dedi. Kaymakam’ın ardından kürsüye gelen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü M. Ragıp Üye, bu yıl özel eğitim, okul öncesi eğitim ve okumaz yazma eğitimine önem verdiklerini belirtti.

VALİ YOĞUN PROGRAMI NEDENİYLE AÇILIŞA KATILAMADI

OKULUN yapımını sağlayan Hikmet Tözün ise topluma hediye edeceğimiz tek şeyin çocuklar olduğunu ve okul öncesi eğitimin çocukların hayatında büyük önem taşıdığını dile getirdi. Tözün: “Arkamızda bırakacağımız en büyük hediye çocuklarımızdır. Çocukların ilk öğretmenleri anne babalardır. Anne babaların görevi çocuklara iyi bir eğitim sağlamaktır” dedi. Vali Yardımcısı İbrahim Ballı ise okulu ilçeye kazandıran Tözün çiftine teşekkür etti. Ballı ayrıca Vali Mustafa Cihat Kıraç’ın da törene katılmayı arzuladığını ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle gelemediğini de sözlerine ekledi. Alpkent Mahallesi’ndeki açılışa ilgi oldukça yoğundu. Okul, bugünden itibaren eğitime başlıyor.

css.php