Ana Sayfa » Yazarlarımız » Adem AKSAKALLI » LAZ ALİ’NİN ESKİ CEO’SU MEHMET KOCAGÖZ GERİ DÖNDÜ

LAZ ALİ’NİN ESKİ CEO’SU MEHMET KOCAGÖZ GERİ DÖNDÜ

İNŞAAT piyasasının ilçemizdeki en etkili isimlerinden olan Laz Ali Duman, herkesin bir evi olması için neredeyse maliyetine satışlar yaparak, hem piyasanın kontrolünü sağladı hem de dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için elinden geleni yaptı. Laz Ali Müteahhitlik’in, en etkili dönemlerinde 20092011 yılları arasında satış sorumlusu olarak firmada görev yapan Mehmet Kocagöz, tabiri yerinde ise Laz Ali Müteahhitlik’in Ceo’suydu. Kocagöz, bir dönem ara verdiği firmaya geri döndü. Geçtiğimiz gün Laz Ali ile ofisinde ayaküstü sohbet ettik… Durgun bir dönem geçiren Duman, “Biraz küçülme sürecine girmemiz gerektiğinde, gerek bizi çekemeyenler gerekse de bazı rakiplerimiz hakkımızda gıybet yaparak günahımızı vebalimizi sahiplendiler. Ben ekonominin ve piyasaların nasıl hareket ettiğini çok şükür iyi bilirim. Hayatımda en iyi yaptığım iş, hem iş piyasasını hem de siyaset havasını çok iyi koklarım… Biz her firma gibi büyümek isterken gördüğümüz gereksinimlerden dolayı ufalmaya işi kontrol etmeye yönelince hakkımızda birçok dedikodu yapıldı. Laz Ali yine piyasada… Köşende ufaktan yaz da vatandaşın haberi olsun” dedi. Ayrıca İstanbul, Ankara ve Denizli’de gayrimenkul satışı üzerine tabir yerinde ise ihtisas yapan Kocagöz, “Allah’ın izni ile yine her ay 1819 daire satışı yapacağız” dedi. Sevgili okurlar Laz Ali Duman, ödediği vergi ile İzmir 27′incisi olmayı başarmış. Devletine ve milletine ne kadar bağlı olduğunu ve bu ülkeye olan sevgisini ödediği vergiden anlayabiliriz. Tek başına 50 müteahhittin ödemediği vergiyi ödeyen Laz Ali Duman’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Konuşmamız sırasında Laz Ali’de büyük bir heyecanın olduğunu gözlemledim. “Piyasaya yine hızlı bir giriş mi yapacaksınız?” diye sorduğumda, “Devam eden 100 konutluk Yeşil Rize 2. Etap Evleri var. İlk önce elimizdeki işleri bitireceğiz” dedi. Sevgili okurlar, iş dünyasındaki rekabet güzeldir. Rekabetin sadece vatandaşa faydası vardır. Laz Ali Duman hakkındaki dedikodulardan sıkılmış olmalı ki biraz daha hırslı ve heyecanlı gözüküyor… Allah yardımcısı olsun.

AK PARTİ SOSYAL ETKİNLİKLERDE BOY GÖSTERMİYOR

HAFTASONU asker eğlenceleri vardı. Gençler eğlenceler eşliğinde askere gitti. Bu tür etkinlikler zaman zaman siyasetin boy gösterdiği platformlar haline gelebiliyor. Düğünler, taziye ziyaretleri, açılışlar, mevlitler ve benzeri etkinliklere siyasilerin ilgi göstermesi gayet doğal… Fakat haftasonu yapılan asker etkinliklerinde Ülkü Ocağı ve CHP’li gençler âdeta birbirleri ile yarıştı. Bayrak vermeler, Kur’anı Kerim hediye etmeler, eğlence masraflarına ortak olmalar gibi birçok şey vardı… MHP Başkanı Yurdadoğ Mutlu ve ekibi de asker uğurlamalarında kendini gösterdi. Aslında her iki partinin gençlerini tebrik etmek lazım… Ertan Tek ve Emre Uzunbay’ın bu anlamda faal çalışmaları söz konusu. Fakat bu konularda gözlemlediğim kadarı ile AK Parti teşkilatı bu tarz sosyal etkinlikler de zayıf kalıyor. Bu parti politikası mı? Yoksa eksiklik mi? İşte bunu bilemiyorum… Ama bu tarz toplantılarda iktidar partisinin arandığını rahatlıkla söyleyebilirim. Geçtiğimiz günlerde Çaybaşı’da yapılan Roman etkinliğinde temsil edilmeyen tek parti AK Parti’ydi… Aynı şekilde hafta sonları yapılan düğünlerde de AK Partililer bireysel olarak katılırken CHP ve MHP’liler ekip olarak katılım gösteriyor. Siyasetin olmazsa olmazlarından birisi de ziyaretlerdir. “Gidemediğin yer senin değildir” sözü en geçerli ve uygun tabirdir… Bakalım Ramazan etkinliklerinde de partilerin etkinlik karnesi nasıl olacak?

RAMAZAN AYINDA HOPARLÖR ŞİKAYETİ DUYMAK HOŞ DEĞİL

11 ayın sultanı Ramazanı Şerif’e az bir süre kaldı. Tüm İslam âleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan ayı nihayet geliyor. Ramazan ayının gelmesi ile belde, mahalle ve köylerden camilerdeki hoparlörler ile ilgili şikâyetler her sene olduğu gibi bu senede geleceğe benziyor. Ayrancılar’da bana iletilen bir şikâyette; vatandaşlar sanayinin olduğu bölgedeki hoparlörlerin bozuk olmasından dolayı ezan sesini dinlemenin hazzını yaşayamıyorlarmış… Vatandaş Ramazan yaklaşınca dine bağlanmaya mı başlıyor ne? Geceleri minarenin ışığının yanmayışını bile şikâyet ediyorlar. Bu sene Ramazan ayı boyunca köylerdeki camilerimizi bir bir dolaşıp cami cemaati ile ufak bir söyleşi gerçekleştireceğiz. Teravih Namazı öncesinde hoş sohbetlere tanık olacağız. Bakalım Torbalı’da ‘Jet imam’ var mı? 15 dakika içerisinde Teravih Namazı’nı kıldıran bir hoca bulursak her akşam o köyde kalabiliriz… Bu sıcakları bahane edip oruç tutmaktan kaçınanlara nasihat ve öneride bulunacak kadar dini bilgiye sahip değilim ama biliyorum ki içerisinde biraz da olsa iman kandili yanan kişi orucunu tutmaktan kaçınmaz… Sağlık sorunu olanları bu durumun dışında tutuyorum. Allah herkese tutmayı nasip etsin.