Ana Sayfa » YAŞAM » Minibüs seferleri değişti

Minibüs seferleri değişti

Torbalı-İzmir hattında çalışan minibüs şoförleri dün garajda bir araya gelerek toplantı yaptı. Kooperatif Başkanları şoförlere yaz saati döneminde uygulanacak sefer saatlerini bildirdi.

HAFTA sonu gün ışığından daha iyi yararlanabilmek için ülke genelinde saatler bir saat ileri alınmıştı. Saat değişikliği, ilçeyi merkeze bağlayan minibüs seferlerinin kalkış zamanlarını da etkiledi. Dün bir araya gelen SS 25 No’lu Kooperatif Başkanı Cemal Özkaya, SS. 66 No’lu Kooperatif Başkanı Muhlis İnanç ve SS. 11 No’lu Kooperatif Başkanı Yılmaz Altıncı, şoförlere yeni hareket saatlerini bildirdi. Yaz saati için sefer saatlerinin değiştirildiğini söyleyen kooperatif başkanları, seferlerin sıklaştırıldığını ve araçların büyük oranda yenilendiğini de bildirdi.

SEFERLER SABAH 05.00’TE BAŞLAYACAK

YAZ saatine göre düzenlenen seferlere göre, Torbalı’dan araç seferleri sabah 05.00’te başlayacak. Otogar’dan Torbalı’ya gelecek ilk aracın kalkış saati 06.30; Gaziemir’den Torbalı’ya gelecek aracın kalkış saati ise 06.45 olarak belirlendi. Araç seferleri sabah 05.00’ten akşam 19.00’a kadar 5 dakikada bir yapılacak. Böylece vatandaşların uzun süre minibüs beklemesinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Torbalı’dan Otogar’a son araç 20.00’de Gaziemir’e ise 22.00’de kalkıyor. Otogar’dan Torbalı’ya dönüş yapacak son araba 21.30’da Gaziemir’den ise 24.00’da yola çıkacak. Saat 19.00’dan 20.00’ye kadar 7 buçuk dakikada bir araç yola çıkıyor. 20.00 ile 21.30 arası ise süre 10 dakikaya çıkıyor.

ÖNCE BİZE BİLDİRSİNLER

VATANDAŞLARIN ulaşımının rahat bir biçimde sağlanabilmesi için böyle bir sefer tarifesi yaptıklarını belirten kooperatif başkanları, son zamanlarda artan trafik denetimleri ile ilgili de görüş bildirdi. Trafik ekiplerinin görevini yaptığını belirten minibüs şoförleri, sürekli birbirlerini kurallara uymaları konusunda uyardıklarını ifade etti. Kooperatif şoförlerinin müşterilerinden bir de isteği var. Şikayet dilekçelerinin isimsiz olduğuna ve bu dilekçeler nedeniyle sık sık zan altında kaldıklarına dikkat çeken şoförler, bir hata gördüklerinde bunun ilk olarak şoförlerin başı olan kooperatif başkanlarına bildirilmesini istiyor.

css.php