SON DAKİKA
Ana Sayfa » EĞİTİM » MYO, 23 Eylül’de kapılarını açıyor
5

MYO, 23 Eylül’de kapılarını açıyor

Yüksek Meslek Okulu, 23 Eylül tarihinde kapılarını yeni eğitim öğretim yılına açacak.

 

TORBALI Yüksek Meslek Okulu’nda kayıtlar sona erdi. 2013-2014 yeni eğitim öğretim yılında YMO’da 80 öğrenci yeni bölümlerini seçti. Bu yıl yapılan kayıtlar ise şöyle; Doğal Yapı Taşları Teknolojisi 25, Geoteknik Teknolojisi 23, Sondaj Teknolojisi 30 ve Endüstriyel Cam ve Seramik bölümüne 2 öğrenci kayıt oldu. Bu yıl toplam 80 öğrenci kayıt yaptırdı. 16-20 Eylül arasında ise kayıt yenileme işlemlerin yapılacağını bildiren Öğrenci İşleri Görevlisi İbrahim Danni, öğrencilerin kayıtlarının yenilemesi gerektiğini bildirdi. Danni, ‘Bu yıl kayıtlar da büyük oranla düşü yaşandığını görebiliyoruz. Endüstriyel Cam ve Seramik bölümüne 2 öğrenci kayıt oldu. Bu yıl ki temennimiz bölümlerde öğrencilerin yoğun olmasıydı. Bizi tek üzen ise Endüstriyel Cam ve Seramik bölümündeki kayıtlar oldu” dedi.

‘ÖĞRENCİ KAYITLARINDA DÜŞÜŞ VAR’

YÜKSEK Meslek Okulu 2013-2014 yeni eğitim öğretim yılına 23 Eylül günü başlayacak. 23 Eylül tarihinde yeni döneme merhaba diyecek olan MYO, açılış töreni ile yeni döneme başlayacak.Öğrenci İşleri Görevlisi İbrahim Danni, bu yıl öğrenci kayıtlarında düşüş olmasından doyalı üzüldüklerini fakat 23 Eylül tarihinde neler olacağını o zaman göreceğiz dedi. Danni, “23 Eylül tarihinde MYO Konferans salonunda açılışımız olacaktır. Müdürümüz öğrenci sayısının neden düştüğü konusunda da bilgi verecektir.” dedi.

‘KOCA BÖLÜMDE 2 KİŞİ VAR’

BU yıl MYO’da yapıla kayıtlarda yüzde 25’lik bir düşüşün yaşandığı görülürken, ilginç istatistiklerde ortaya çıktı. MYO bünyesinde toplam 4 bölüm bulunuyor. Bu yıl yapılan kayıtlarda en düşük kayır Endüstriyel Cam ve Seramik bölümünde yapıldı. 2 öğrenci Endüstriyel Cam ve Seramik bölümünü seçerken, yıl boyunca 2 öğrenciye bu bölümde eğitim verilecek. Danni, “4 bölümde yapılan kayıtlar göz önünde, Endüstriyel Cam ve Seramik bölümüne 2 öğrenci kaydını yaptırdı. Bu durum üzücü fakat yapacak bir şey yok. Yıl boyunca 2 öğrenci için eğitim verilecek.” diye konuştu.

 

css.php