Ana Sayfa » EĞİTİM » Öğrencilere para yağdı

Öğrencilere para yağdı

Eğitim yardımı kapsamında öğrencilere para yardımı yapıldı. İlk etapta 1200 öğrenciye 69 bin 250, ikinci dönemde ise 70 bin lira dağıtıldı. 700’ü aşkın öğrenci yardımlardan faydalandı.

TORBALI İlçe Kaymakamlığı tarafından çocuklarını okutan ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapılıyor. Torbalı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçe merkezi ve bağlı köylerde maddi durumu iyi olmayan ailelere eğitim yardımı yapılmaya başlandı. Aile başına verilecek olan 100 lirayı almak için Sosyal Yardımlaşma Vakfı önünde toplanan ihtiyaç sahibi aileler alacakları para ile çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamış olacaklar. 700 öğrenci, eğitim yardımından faydalanacak. 20112012 eğitim öğretim yılının birinci dönem eğitim yardımından ise 1200 öğrenci faydalandı.

700 ÖĞRENCİYE 100 LİRA DAĞITILDI

SOSYAL Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Kaymakam Aydın Memük’ün talimatı ile ilk dönem, fakir ve yardıma muhtaç ailelerin öğrencileri için, öğrenci başına yapılan eğitim yardımı ikinci dönemde de yapıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, hiçbir sosyal güvencesi olmayan ailelerin öğrenci çocuklarına yapılan yardımlar sayesinde öğrencilerin eğitimöğretimdeki ihtiyaçları bir nebze olsun gideriliyor. Torbalı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ve köylerinde olmak üzere çocuklarını okula gönderip ihtiyaç sahibi olan 700 öğrencinin tespit edildiği, bu kapsamda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 3294 sayılı kanun kapsamında ailelerin öğrencilerine katkıda bulunmak üzere, aile başına 100 lira nakdi eğitim yardımının, belirlenen bütün öğrencilere dağıtıldığı açıklandı.

SGK’YA TABİ OLAN VELİLERİN ÇOCUKLARINA YARDIM YOK

KONUYLA ilgili olarak açıklama yapan Memük, eğitimöğretim gören çocukların okul araç gereç ve okul kıyafeti gibi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve eğitimde maddi sıkıntının yaşanmaması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla öğrenci ailelerine yapılan eğitim yardımlarının sürdüğünü söylerken, 20112012 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminde ilköğretim öğrencilerine 50’şer, lise öğrencilerinin ailelerine de yapılan 75’er TL’lik eğitim yardımının ikinci dönemde de yapıldığını bildirdi. İlk dönem 1200 öğrenciye yardım yapıldığını söyleyen Memük: “3294 sayılı kanun gereği öğrenci velisi SGK’ya tabi olanlar ikinci dönem yardımlardan faydalanmadı. Bu nedenle yardım yapılan öğrenci sayısı 700’e geriledi. Bununla birlikte dağıtıla para arttı. Bütün öğrencilere 100’er lira olmak üzere toplamda 70 bin lira dağıtıldı.

css.php