Ana Sayfa » YAZARLAR » SİYASETTE YENİ YÜZ, FİKRET AKYÜZ

SİYASETTE YENİ YÜZ, FİKRET AKYÜZ

 

 

TORBALI artık yerel seçim havasına girmeye başladı. Aday adaylarının başvuru yapmasıyla birlikte iyice ısınan siyaset arenası, gün geçtikçe daha da hareketleniyor. MHP‘de adaylık başvuruları devam ederken, AK Parti‘de başvurular daha başlamadı. CHP‘de adaylık başvuruları sona ererken, gözler belediye başkan adayını belirleyecek olan genel merkeze çevrildi. Aday adayları arasında yer alan Fikret Akyüz, oldukça ciddi bir şekilde çalışıyor. Geçtiğimiz gün partiye arkasındaki kalabalık bir toplulukla gitti ve adeta gövde gösterisi yaptı. Teşkilattaki birçok kişi Akyüz’ün adaylığını artık daha ciddi bir şekilde düşünmeye başladı. CHP’nin ikinci adamı olan Gürsel Tekin’in Karslı olması, Karslı Belediye Başkan Aday Adayı Fikret Akyüz’ün elini daha da güçlendiriyor. Aday belirlenirken hemşehri dayanışması yaşanabilir. CHP’nin İstanbul için aday olarak düşündüğü isim Mustafa Sarıgül, daha adaylığı açıklanmadan seçim şarkısını çıkardı. Torbalı’da da Fikret Akyüz, seçim sloganını açıkladı. ‘Siyasette yeni yüz, Fikret Akyüz’ sloganıyla seçime girmeyi hedefleyen Akyüz’ün, CHP teşkilatındaki en büyük destekçilerinden birinin de İbrahim Kudayyılmazolduğu söyleniyor. Torbalı Mahallesi’nde ikamet ettiği için mahallelinin de desteğini arkasına alan Fikret Akyüz, sivil toplum kuruluşu örgütlerinden de büyük ilgi görüyor. Kars-Ardahan-Iğdırlılar Derneği, Fikret Akyüz’ün arkasında. Sadece dernek üyeleri değil, ilçedeki hemşehrilerinin de desteğini alan Akyüz, bir zamanlar İsmail Uygur‘la aynı safta yer alıyordu. 2004 seçimlerinde Uygur’un listesinde yer alan Fikret Akyüz, 2009 seçimlerinde ise anlaşamadığı için listeye girmedi. Akyüz, bir zamanlar yola birlikte çıktığı Uygur’un, başkanlık yolundaki en büyük rakibi olarak görünüyor. Teşkilat içinde olduğu kadar ilçe halkının ve esnafının da desteği alan Fikret Akyüz, büyük bir sürprize imza atarsa gerçekten de kimse şaşırmasın, benden söylemesi.

 

 

 

Son iki haftada gerçekten de çok kötü haberler aldım. Vatani görevini yapan iki akrabamın şehit olduğu haberini üst üste aldım. İki gencecik fidan pisi pisine gitti. İlk olay ağustos ayının tam ortasında Hatay Reyhanlı‘da meydana geldi. Babamın yeğeni olan Saddam Kalındudak, hudutta nöbet tutuyordu. Suriye’den Türkiye’ye kaçak mazot geçirmeye çalışan dört kişiye müdahale eden askerler arasında yer alıyordu Saddam. Müdahale sonucu kaçakçılar, akaryakıt bidonlarını ateşe verdi ve çıkan yangında alevlerin içinde kaldı askerimiz. Vücudunun yüzde 80’i yanmıştı Saddam’ın ve Ankara GATA‘ya kaldırıldı. Genç kardeşimiz yaşam mücadelesini sürdürürken, bir acı haber de Van‘ın Gürpınar ilçesinden geldi. Yine baba tarafından akrabam olan Er Cüneyt Yavuz, jandarma kontrol noktasında ekiplerden kaçmaya çalışan bir kamyonun çarpmasıyla şehit düştü. Ölümünün üzerinden daha 10 gün geçmedi ki yaşam mücadelesi veren Saddam Kalındudak’tan acı haber geldi. Yapılan bütün müdahalelere rağmen, yoğun bakımda enfeksiyon kapan kardeşimiz de hayatını kaybetti. İki hafta içinde iki ölüm haberi almak gerçekten de çok üzücü. Allah anne ve babalarına sabır versin.

 

İZMİR-AYDIN ASFALTI’NDAN YARARLANABİLECEK MİYİZ?

 

YILLARDIR İzmir-Aydın asfaltından yararlanamadığımızı söyler dururuz. Gerçekten de doğru. Her gün binlerce otomobilin geçtiği bu yolu maalesef kullanamıyoruz. Kısacası, yoldan geçeni durduramıyoruz. Fakat son zamanlarda bu durum giderek değmeye başladı. Nedenine gelecek olursak, yol üzerindeki letmelerin sayısı artmaya başladı. Özellikle restaurantlar art arda açılmaya başlayınca yolda durdurduğumuz kişi sayısı da çoğalmaya başladı. Torbalı Mahallesi‘ndeki Tarla Restaurant ve Atatürk Meydanı‘nın yanı başındaki Acıktım Usta bu anlamda öncü oldular. Aldığım duyumlara göre, yol üzerindeki işletmelerin sayısı artacak. İlçenin marka mekanları, İzmir-Aydın asfaltını keşfetmeye başladı. Bu nedenle yatırımlarını da buraya kaydıracaklar. Öncelikle Torbalı’da 10 yıla yakındır hizmet veren Öz Urfa, büyük bir yatırıma imza atmaya hazırlanıyor. Çakan İnşaat tarafından gerçekleştirilen ve yapımı devam eden binanın dükkanını alan Öz Urfa, çok lüks bir restoran açacak. Ayrancılar’ın markası olan Merve Pide de ikinci şubesini yine bu asfalta açacak. Vol-Kan Turizm‘in bulunduğu alanı kiralayan Merve Pide, eşsiz yemeklerini buraya taşıyacak. Kesin olmamakla birlikte, ilçenin tanınmış bir iş adamı da Köfteci Ramiz‘in Torbalı şubesini İzmir-Aydın asfaltı üzerinde açmak istiyor, bu konudaki girişimleri de devam ediyormuş. Elimizdeki madenin farkına varmaya başladık. Hadi hayırlısı bakalım.

css.php