Ana Sayfa » SİYASET » Torbalı DP, ustalar teşkilatı

Torbalı DP, ustalar teşkilatı

İl Başkanı Naşit Birgüvi  ve bazı yönetim kurulu üyeleri dün Torbalı’ya geldi. Parti bina sında Torbalılı DP’lilerle bir araya gelen Birgüvi, seçim çalışmalarının startını verdi.

DEMOKRAT Parti(DP) İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi  ve bazı yönetim kurulu üyeleri dün Torbalı’ya geldi. Parti binasında Torbalılı DP’lilerle bir araya gelen Birgüvi, seçim çalışmalarının startını verdi. Genel seçimlerde iktidara yürümenin şifresini veren Birgüvi: “Kapı kapı dolaşıp kendimizi yeniden vatandaşlara tanıtacağız” dedi. Milleti uyandırma vaktinin geldiğini açıklayan çiçeği burnunda İl başkanı, korku imparatorluğunu yıkacaklarını söyledi. Torbalı teşkilatının yaptığı çalışmalarla örnek bir teşkilat olduğunu belirtti. Öte yandan İl Kadın Kolları 2. Başkanı Suna İzmir, DP Torbalı Teşkilatı Onursal Başkanı Asuman Altınay’a plaket takdim etti.

YAPTIĞIMIZ ESERLERİ SATIYORLAR

DP eski İzmir İl Başkanı Fatih Dalan’ın görevinden ayrılmasından sonra başkanlığa getirilen Naşit Birgüvi, ekibiyle birlikte teşkilat ziyaretlerine başladı. Birgüvi’yle birlikte Genel İdare Kurulu Üyesi Kamil Öztürk, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Murat Taşer, Seçim İşleri Başkanı Mehmet Ali Sarızeybek, Basın ve Medya Başkanı Serdar Bilgili, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Ersen Akçay ve Propaganda’dan Sorumlu Başkan Erbil Akınsoy ilçeye geldi. Bu kapsamda dün Torbalı’ya gelen İl Başkanı, iktidarın tek alternatifi olduklarını ve bu bilinçle seçim çalışmalarına başladıklarını belirtti. Cumhuriyet tarihinin en çok iktidara gelen partisi olduklarını ifade eden Birgüvi: “En çok hizmeti biz yaptık. Taban artık bizi tetikliyor. Bu nedenle vebalimiz çok büyük. Türkiye’ye birçok yatırım yaptık. Ancak şimdiki hükümet bizim bin bir emekle yaptığımız eserleri tek tek satıyor.  Biz devletin milli gelirlerini satanlara karşıyız ve onun için geliyoruz” dedi.

TİTREYELİM VE KENDİMİZE GELELİM

KONUŞMASINDA sık sık genel iktidara yüklenen Naşit Birgüvi, Türklüğün yok edilmek istendiğini dile getirdi. Üniter yapıyı bozmak için AKP’nin yüzde 58 oy almak istediğini açıklayan Naşit Birgüvi: “İleri demokrasi adı altında Hizbullahçıları serbest bıraktılar. PKK terör örgütüne bağlı teröristler, çadır mahkemelerinde yargılanıp serbest bırakıldılar. DP’liler olarak titreyelim ve kendimize gelelim. İktidar olmak için değil, ülkemizin bekası için talibiz bu göreve. Parlamentoya güçlü girmeliyiz ve genel seçimde de ipi göğüsleyeceğiz”  dedi.

USTALAR TEŞKİLATI TORBALI

SEÇİM çalışmalarında kapı kapı dolaşarak kendilerini vatandaşlara hatırlatacaklarını ifade eden Birgüvi, milleti uyandıracaklarını belirtti. Ölü toprağı üzerimizden atmanın vakti geldi diyen İl Başkanı, korku imparatorluğunu yıkacaklarını açıkladı. Torbalı teşkilatını öven Birgüvi: “Parti binasının her gün açık olması ve haftanın belirli günlerinde toplantı yapılması çok güzel. İşte bu tam bir örnek teşkilat çalışmasıdır. Torbalı DP’liler çok iyi çalışıyor. Torbalı Teşkilatı tam bir ustalar teşkilatı. Çok önemli isimler bulunuyor. Cenabı Allah bu ustalar teşkilatına başarılar nasip etsin” şeklinde konuştu.

YETER ARTIK GİDİN DEME ZAMANI GELDİ

NAŞİT Birgüvi’nin konuşmasından sonra bazı açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Hayati Saydam: “8 yıldır ülkeyi yöneteceğiz diyenlerin son 3 ayı kaldı. Çok büyük efor sarf edeceğiz ve kat kat çalışacağız. Torbalı, DP potansiyeli bakımından iyi bir konuma sahip. Bu hükümete  ‘Yeter gidin artık’ deme zamanı geldi. Bizim mayamız ve hamurumuz hazır. Vatandaşın nezdinde de karnemizde kırık yok” şeklinde konuştu.

BİR TORBA KÖMÜRLE SATILACAK OYUMUZ YOK

KONUŞMALARIN ardından İl Kadın Kol-ları, Asuman Altınay’a bir plaket takdim etti. Plaketini alan Altınay’da teşekkür konuşması yaptı. Kendisine bu plaketin verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Altınay: “Çok duygulandım. Ben DP’de doğdum ve Allah’da bu partide öl-meyi nasip etsin. DP, herkesi koruyan de-mektir. Bizim partimizde bir file ve bir tor-ba kömürle satılacak kimse yoktur. Bizim alın teriyle aldığımız 3 oy, onları parayla aldığı oylardan daha şereflidir”  dedi.

css.php