Ana Sayfa » YAZARLAR » Hüseyin GÜNAYDIN » Torbalı TV, ne iş?
huseyin-gunaydin-b

Torbalı TV, ne iş?

DEĞERLİ okurlarım, ben halkın içerisinde çok dolaştığım için sık sık merak edilen soruları da cevaplandırmak zorunda kalıyorum. Son günle-rin favori sorusu: Torbalı’ya TV kurulacakmış. Kimdir sahibi, nedir içeriği?
Vallahi siz ne biliyorsanız, ben de onu biliyo-rum… Başta Torbalı basınının güzide mensup-ları Abdulvahap Olgun, Hasan Ali Öztürk ve Ömer Günaydın olmak üzere sokakta karşılaş-tığım her 3 kişiden 1’i bana televizyonu soruyor. Siz gazeteci değil misiniz? Araştırın… Tabi, en kolayı Hüseyin Günaydın’a sormak.
TV sahibini tanımıyorum. Torbalı’da resmi bir kurumun daire amirinden öğrendiğime göre Ka-nal 35’te çalışmış. Arkadaşın adı, Şakir Hayma-na imiş. Hakimiyet adı altında bir gazetesi var-mış. Aydın Asfaltı üzerinde de büroları var. Bildiklerim bu kadar.. Adam araştırma ve soruş-turma ile ben ilgilenmiyorum.. Zaten vaktim de yok. Adamı merak eden, gitsin, Berber Le-vent’e, büyük Hasan Kudayılmaz’a Erdal Hoca’ya sorsun. Onlar işin içindedir, iyi bilirler bu işleri.. Anlıyorlar bu tür işlerden.. Ben anlamı-yorum. Onların anladıkları işleri anlama-maktan da gurur duyuyorum…TV’yi onlara sorun..
Ya da Şakir Bey’in yeri yurdu belli. Gidin, tanı-şın… Ön yargılı olmaya gerek yok.. Tanımadığımız insanlar hakkında tahminde bulunmaya da gerek yok. Ben de sizin gibi bek-leyip göreceğim..

KİBAR OLUN….

SEVGİLİ okurlarım uzun zamandır İZSU’yu yazmıyorum.. Ortada sorun olmadığı için değil, bıktığım için yazmıyordum.. Torbalı’da boru pat-lakları, suyun çeşmeden akması kadar normal zira… Uzun lafın kısası, bugün yine İZSU’yu yazacağım. Önceki gün kiracımın işlemleri için İZSU Torbalı Şubesi’ne gittim. Muratbey Ma-hallesi 3571 Sokak’ta yaşanan bir patlak ile ilgili şikâyette bulunmaya gelen vatandaşa yapılan muamele beni çok üzdü. Patlakların oraya ihbar edilmemesi gerekiyormuş.. Vatandaş da diyor ki, ‘Her gittiğim kapıda, burası değil, diyorlar. İçişleri Bakanlığı’na mı gideyim?’
Yerden göğe kadar haklı…
Sevgili İZSU çalışanları, vatandaş sizin kadar bilgili olmak zorunda değil.. Hepiniz iki dirhem bir çekirdek, o koltuklarda oturuyorsunuz, lafım yok.. Ama lütfen biraz daha kibar olun. Oradaki bayan bana diyor ki, ‘Burada bir saat otursanız nelerle uğraştığımızı görürsünüz.’
Arkadaşlar sizi orada bedava mı oturtuyorlar. İşini beğenmeyen istifasını verebilir. Vatandaş her konuya vakıf değil diye azarlamanız ge-rekmiyor.. Sizin işiniz vatandaşa hizmet etmek. Eğer kimse ile yüz göz olmak istemiyorsanız, amirlerinize söyleyin sizi cam kafese koysunlar.. Hiçbir vatandaş sizin tarafınızdan azarlanmayı hak etmiyor. Herkes haddini bilecek..
Aynı durum diğer resmi kurumlar için de geçerli. Kraldan çok kralcı olanlar, bir gün emekli olduklarında acaba nasıl halkın içine çıkacak-lar…? Güler yüzden, tatlı sözden hiç kimse kaybetmez.
Bu tür şikayetler çok sık geliyor. Vatandaşlara çağrıda bulunuyorum. Sizi haksız yere azarlayan veznedar, güvenlik görevlisi, sekreter falan olursa adını yazın, bana getirin…

FENERBAHÇE 6 KASIMPAŞA 2
DEĞERLİ okurlarım son birkaç gündür, takım elbise ile dolaşırken ceketimin yakasına FB ar-ması takıyorum. Boynuma da FB atkısı atıyo-rum. Bunu gören bazı kişiler bana, ‘Senin takım küme düşecek’ dedi. Ben de,  ‘Biz, sadece iyi günde değil; kötü günde de destek veriyoruz’ dedim. Bunun üzerine bana ‘Sen Torbalısporlu değil misin’ dediler.. Ben de, ‘İzmir’de Torbalı-spor’lu; Türkiye’de Fenerbahçe’liyim’ cevabını verdim. Uluslar arası da Milli Takım’ı tutuyo-rum..
Neticede Fenerbahçe’nin Kasımpaşa’yı 6-2 yendiğini öğrendim. Demek ki peşin konuşmamak gerekiyormuş…

css.php