Ana Sayfa » YAŞAM » Torbalı TV yayına başlıyor

Torbalı TV yayına başlıyor

Her alanda büyük bir gelişime sahne olan Torbalı, yakın zamanda bir TV kanalına kavuşuyor. AHA Haber Ajansı Ege Bölge Müdürü Şakir Haymana’nın sahibi olduğu Torbalı TV çok yakında yayına başlayacak

SON 10 yılda büyük bir gelişimin yaşandığı Torbalı, artık birçok sektörün gözdesi haline geldi. Bünyesinde birbirinden ünlü firmaları barındıran Torbalı, artık bir televizyon kanalına kavuşuyor. Balıkesir Hakimiyet, İzmir Hakimiyet Gazeteleri’nin sahibi, AHA Haber Ajansı Ege Bölge Müdürü Şakir Haymana, ilçeye bir TV kanalı kazandırmak için kolları sıvadı. Tüm alt yapı çalışmalarını tamamlayan Haymana, TV kanalının çok kısa süre içerisinde yayın hayatına başlayacağını belirtti. Genç ve dinamik bir kadro kurduklarını belirten Şakir Haymana: “Torbalı’yı tüm dünyaya tanıtacağız” dedi.

ALT YAPIYI OLUŞTURDUK

HIZLA büyüyen Torbalı sonunda bir televizyon kanalına kavuşuyor. İlçede dolaşan canlı yayın aracı gün boyu çeşitli noktalardan çekim yapıyor. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği TV kanalı, kısa süre içerisinde Torbalılıların karşısına çıkacak. 125.000 nüfuslu Torbalı’da böyle bir hizmetin eksik olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Haymana: “Hem TV kanalı hem de radyonun bulunmaması bize bu konuda biraz cesaret verdi. Çalışmalarımızla ilçe medyasına da destek vereceğiz. Gerekli alt yapıyı oluşturduk ve şu anda frekans için çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede ilçe halkının karşısına çıkacağız” diye konuştu.

İLÇENİN NABZINI TUTACAĞIZ

TORBALI’NIN gündemini tutacak bir TV yayın akışı hazırlayacaklarını dile getiren Haymana: “Özellikle ilçenin tek profesyonel takımı olan Torbalıspor’un iç sahadaki maçlarını canlı olarak yayınlayacağız. İlçenin nabzını tutarak sorunların çözümü için mücadele edeceğiz. Torbalı’da 12 ay boyunca ürün yetişiyor. Bunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya anlatacağız. Torbalı’yı tanıtarak yerli ve yabancı turistlerin buraya gelmelerini hedefliyoruz. Torbalılılar bizi izlemeye devam etsin” dedi.

css.php